moneypot cover

Yangin Tupu Dolumu

0 €récoltés
0 jour restant
Soyez le premier à participer !

Créée par Basyigit Pusat

Participer

Yangın söndürme, tüpü yangın esnasında alevleri söndürmesi ile hayat kurtaran önemli bir cihazdır. Ufak yangınların olması durumunda da kişilerin kolayca kullanabileceği bir aygıt olması çok önemlidir. Ayrıca, cihazın üzerinde kullanma talimatının da bulunması kullanımını kolaylaştırmaktadır. Yangın tüpü dolumu ile ilgili bilgilerin de çok önemli olması bakımından kişilerin bu bilgileri alması gereklidir. Farklı kilolarda olan ve kullanım alanına göre değişen bu aygıtların, dolum aşamasında aynı yol izlenir.


Yangın Tüplerinin Bakımları İhmal Edilmemelidir

En çok kullanılan yangın tüpleri, kuru kimyevi tozlu, köpüklü ve halokarbon gibi türleri vardır. Yangın tüpü dolumu konusuna geçmeden önce, bu cihazların düzenli kontrolleri yapılmalıdır. Tüp basıncının mutlaka kontrol edilmesi gerekir.


Tüp dolum süresi incelenmeli ve süresi dolduğunda ise gecikmeden firma ile iletişime geçilmesi gerekir. Kullanım alanları sebebi ile boşaltılması gereken bazı tüpler vardır. Boşaltılan tüplerin tekrar dolumu sağlanır. 2 veya 4 yıl arasında değişen boşaltım işlemleri ile cihazın hidrostatik deney ile kontrolünün yapılması gerekir. Ardan Yangın sitesinden bu konu hakkında gerekli bilgileri alabilirsiniz.


Hidrostatik Deney İle Cihazın Kontrolü Yapılır

Yangın tüpü dolumu işlemlerinde tüpün kullanılacak durumda olup olmadığı incelenerek bir durum belirlemesi yapılır. Yangın tüpü dolumu özellikle günümüz şartlarında aksatılmadan ve ihmal edilmeden yapılması gerekir. Bu çok önemli bir konudur. Düzenli aralıklarla bakımlarının yapılması ve bu konuda geç kalınmaması gerekir. Deneyimli firmalar özellikle bu konuya çok dikkat ederler. Yangın esnasında herhangi bir sorunun çıkmaması için mutlaka cihazların bakımları düzenli yapılmalıdır.


Dolum esnasında ve kullanılacak olan malzemelerin kaliteli ve standartlara uygun olması gerekir. Bu konuyla ilgili olan firmaların yeterlilik belgelerinin olması gerekir. Yangın sırasında kullanılacak olan tüpün dolum aşamasının geçmiş olması büyük sıkıntılara sebebiyet verecektir. Bu gibi hayati önem arz eden ve bu nedenle çok önemli olan konuda hiç bir ihmalkârlık konusu bile düşünülemez. Ardan Yangın sitesinden alacağınız hizmet ile yangın tüpü dolumu da tam yapılır ve sağlamlığı test edilir. Kullanım süresi ve bitiş süresi gibi kayıtların üzerinde bulunması gereken etiketler ile cihaz hakkında bilgi edinilmesi gerekir.

Participer